HAN CHU RE BU TUI (24)

(základní výslovnost CHAN ČU RE BU TUI)

Směs podle fyziologie TČM pročišťuje horko, rozhojňuje hluboké tekutiny JIN YE a YIN, podporuje a pročišťuje přetížená játra, uvolňuje vnější vrstvu QI (pocit horka v organismu, teplota, pocení, návaly horka, pocit horkých tváří a čela, neklid, neklidné nohy, vysušování organických tekutin, sucho v krku, pocity sucha, suchá kůže, suchá pleť obličeje, suché a červené projevy na kůži). Směs lze užívat krátkodobě i dlouhodobě, podporuje tělo.

ZPĚT

Pocity horka v organismu z oslabení organismu nebo bez příčiny (pocity horka až návaly horka, pocit teplých tváří a čela, pocity teploty, pocity teploty odpoledne a večer, žízeň, potřeba pít v noci, pocit horkosti v noci, sucho v krku, pocení, neklid, únava apod.). Horké nohy. Neklidné nohy. Horké nohy v noci. Vystrkování nohou z pod peřiny. Dále se užívá při pocitech horka odpoledne nebo večer, pocitu horka nebo horečky z únavy, přetrvávající zvýšené teplotě bez příčiny, zvýšené teplotě při nemoci nebo po prodělaném onemocnění nebo při různých typech chronických nemocí. Únava po proběhlé nemoci. Chronická únava. Únavový syndrom.

Teplota a horečka při nachlazení, viróze, chřipce, virové infekci, bakteriální infekci. Pokud má člověk nebo dítě vysokou teplotu nebo horečku, pak se užívá také směs č. 25 BAI HU TANG a také směs č. 112 QING WEN BAI DU YIN

Směs dále uklidňuje srdce, (horko v srdci) zejména dobře působí na bušení srdce, bušení spánků, neklid, nervozitu a nespavost z těchto příčin. Také na nespavost po prodělaném virovém onemocnění. Viz též směs č. 25 BAI HU TANG.

Viz též odkaz směs č. 74 ZHI BAI YU NU TIAN a obě směsi se mohou střídat během dne.

Působí také na záněty a infekce zubů a dásní, nepříjemný pocit v ústech, zápach z úst, afty a pupínky v ústech. Viz též směs č. 73 YU NU JIAN a směs č. 29 QING WEI DING.

Tato směs působí na projevy horka v organismu (horko lze přeložit jako zánět nebo infekci), které mají různé příčiny (nebo je horko v organismu bez známé příčiny). Směs zároveň posiluje organismus (posílený organismus pak dokáže sám zvládat infekce, záněty a vnitřní stav horka). Akutní virové infekce a reaktivace virového onemocnění, borrelióza, mononukleóza (reaktivace EB viru). Podporuje a pročišťuje přetížená játra. Dále se užívá při chronických infekčních aktivitách v organismu (zvýšený počet bílých krvinek), při chronickém zánětu v těle nebo zánětlivých ložiscích (zubů, dásní, prostaty, močového měchýře, děložního čípku, pánve, střev - virové infekce zhoršují celkový stav a virové reaktivace udržují zánětlivé prostředí). Opakované infekce (např. močového měchýře), různé výtoky a různé záněty (záněty v různých částech těla), kdy západní medicína nenalezne příčinu.

Záněty sliznic a kůže. Působí na ekzémy, různé infekční vyrážky, suché a červené ekzémy a vyrážky bez příčiny a může se kombinovat (střídat) se směsí č. 30 WU WEI XIAO DU DING a viz také směs č. 31 CHUANG DU DING. Také při krvácení do kůže (tečkovité červené skvrnky pod kůží) po prodělaných virových infekcích (nárůst horka v krvi) nebo bez příčiny.

Na jedné straně působí dobře při teplotě či horečce a na druhé straně působí i na komplikace způsobené nárůstem horka v organismu (záněty) bez příčiny (kdy teplota a horečka být nemusí) nebo z oslabení organismu nebo po viróze, chřipce či virových infekcích nebo z dlouhodobého onemocnění, a zároveň ochraňuje organismus před těmito komplikacemi (důležité je dostatečné dávkování). Směs také zabraňuje dehydrataci (z horka při teplotách). Vyvážená a účinná směs. Užívá se proti alergiím k celoročnímu posilování organismu. Je více než vhodné prostudovat tuto směs a pozorně si přečíst i způsob užívání a dávkování přímo u podrobného popisu této směsi.

Viz též směs č. 22 WEI FA BING QIAN FU, posiluje imunitu a včasné užívání ochraňuje organismus před virózami, chřipkou a virovými infekcemi.

Jak postupovat při virózách a nachlazení (výběr, kombinování směsí a způsob užívání), viz odkaz – Virová onemocnění a nachlazení. Viz též odkaz – Alergie.

Tuto směs mohou užívat i velmi malé děti a vhodná je i v těhotenství, můžete ji užívat i tehdy, pokud trpíte jen jediným, zde uvedeným projevem. Dávkování se odvíjí od závažnosti projevů, čím je stav závažnější, tím je dávkování vyšší. Tato směs je zcela bez vedlejších účinků, nelze se jí předávkovat. Více informací o dávkování zde.

Je vhodné také vyhledat konkrétní obtíže, které Vás trápí – viz odkaz - Hledání podle obtíží.

A viz též odkaz – Programy terapeuticky zaměřené na konkrétní obtíže a onemocnění.

ZPĚT