BU ZHONG YI QI DING (86)

(základní výslovnost BU DŽONG JI ČCHI DING)

Směs podle fyziologie TČM doplňuje a zvedá energii sleziny, slabost a pokles orgánů z nedostatku energie (pocit klesající energie v podbřišku, únik moči při kašli a smíchu, únik moči při chůzi a námaze, v závažných případech samovolný únik moči, výtoky), pokles konečníku z nedostatku energie (sklon k měkké stolici, boule a zduřeniny v konečníku), pokles dělohy z nedostatku energie (po porodu, po vícečetném těhotenství, ve vyšším věku), podporuje energii organismu (vyčerpanost, únava, unavené a slabé končetiny, otoky kotníků a nohou, pocit těžkých nohou, unavené končetiny, únava při zátěži, chybí fyzická vytrvalost, svalová slabost, nechuť k pohybu, zadýchávání, pocity chladu při únavě, snadné nachlazení).

ZPĚT

Směs podporuje normální funkci orgánů, které mají vliv na dostatek energie (silně doplňuje energii, aby organismus mohl správně fungovat). Dostatek energie také udržuje orgány na svém místě (dostatek energie umožňuje orgánům zůstat na správném místě).

Pokud v organismu není dostatek energie, objevují se různé projevy a obtíže. Celková únava, vyčerpanost, pocit nedostatku energie, slabé nohy (pocit, že někam člověk dojde a už se nedokáže energeticky vrátit zpátky), chybí fyzická vytrvalost. Slabé ruce. Svalová slabost. Rychlá vyčerpanost, ztížený dech, zadýchávání a dušnost. Časté prochlazení. Pocity chladu při únavě. Tento popis odpovídá celkovému stavu nedostatku energie. Viz též č. 88 REN SHEN DING (ženšen).

Pokles orgánů (dělohy, žaludku, střev, konečníku) z nedostatku energie (často o tom člověk ani neví). Pokles energie v podbřišku (pocit klesající energie). Pokles močového měchýře (inkontinence - úniky moči). Viz též směs č. 38 MAI WEI DI HUANG DING. Nezávažné chronické hemoroidy. Pokles dělohy po porodu, po vícečetném těhotenství, ve vyšším věku a z nedostatku energie. Viz též směs č. 96 DA BU YUAN JIAN. Vynechávání menstruace nebo menstruace několik měsíců zcela chybí a je vhodné ji kombinovat se směsí č. 94 DANG GUI JI XUE TENG DING a se směsmi na podporu ledvin např. se směsí č. 42 SHEN YIN KU HE DING.

Podrobnější vysvětlení celkového stavu, další důležité informace, vhodné použití dalších směsí, způsob užívání a dávkování naleznete přímo u podrobného popisu této směsi (PDF).

Tato směs je zcela bez vedlejších účinků, nelze se jí předávkovat. Vhodná je v těhotenství. Není určena pro děti. Můžete ji užívat i tehdy, pokud trpíte jen jediným, zde uvedeným projevem. Dávkování se odvíjí od závažnosti projevů, čím je stav závažnější, tím je dávkování vyšší. Více informací o dávkování zde.

Je vhodné také vyhledat konkrétní obtíže, které Vás trápí – viz odkaz - Hledání podle obtíží.

A viz též odkaz – Programy terapeuticky zaměřené na konkrétní obtíže a onemocnění.

ZPĚT